اطلاعیه ها و رویدادها
يكشنبه 28 خرداد 1396 جمعه آخر ماه مبارک رمضان چگونه روز قدس شد؟
جمعه آخر ماه مبارک رمضان چگونه روز قدس شد.


جمعه های ماه مبارک رمضان به خصوص آخرین جمعه برای همه مسلمانان جهان از همه مذاهب و در همه جای عالم از اهمیت خاصی برخوردار است، به ویژه در فلسطین مسلمانان در روزهای جمعه از همه سرزمین فلسطین به هر قیمت خود را به مسجدالاقصی می رسانند تا در نماز جمعه قدس شرکت کنند و انتخاب این روز توسط حضرت امام به این معنی بود که راه آزادی قدس وحدت مسلمانان است و به عنوان یک استراتژی شرایط آرمانی راهپیمایی همه مسلمانان از همه جای جهان به سوی قدس در آینده ای قابل دسترس را مطرح نموده است.

ابتکار حضرت امام باعث نهضتی مردمی و ضد صهیونستی، جهت دار و تأثیرگذار در جمعه های ماه مبارک بویژه در فلسطین شد.

امام خمینی با آگاهی، درایت و بینش خاصی که نسبت به مسائل داشتند و با دقت و توجه در تمام امور، بارها و بارها اسرائیل را محکوم کرده، به دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین پرداخت. ایشان در روز 16 مرداد سال 1358 مصادف با سیزدهم رمضان 1399 همزمان با شروع دور تازه ای از جنایات بی رحمانه رژیم اشغالگر صهیونیستی در لبنان طی پیامی، روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس تعیین کردند و عموم مسلمانان را به همبستگی اسلامی در این روز بزرگ فرا خواندند.
امام خمینی در تاریخ 16/5/1358 پیامی خطاب به تمام مسلمانان جهان به مناسبت انتخاب آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس بیان نمودند که در کتاب امام در برابر صهیونیسم اینگونه ذکر شده است.

متن پیام امام خمینی به این شرح است:
"بسم الله الرحمن الرحیم"


من در طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم که اکنون این روزها به حملات وحشیانة خود به برادران و خواهران فلسطینی شدت بخشیده است، و به ویژه در جنوب لبنان به قصد نابودی مبارزان فلسطینی، پیاپی خانه و کاشانه ایشان را بمباران می کنند.
من از عموم مسلمانان جهان و دولتهای اسلامی می خواهم که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشبیبانان آن به هم بپیوندند. و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می کنم آخرین جمعة ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است، و می تواند تعیین کنندة سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان روز قدس انتخاب، و طی مراسمی همبستگی بین المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند. از  خداوند متعال پیروزی مسلمانان را بر اهل کفر خواستارم.

"والسلام علیکم و رحمه ا ... و برکاته ،روح الله الموسوی الخمینی" 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

 
     
خانه | بازگشت |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما